Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Uçaklı Karadeniz Yaylalar ve Batum

Tur Fiyatları

  Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk YatakÇocuk
  05.07.20243. Erken Rezervasyon13.499,00 TL17.499,00 TL13.499,00 TL0 - 6 Yaş 10.999,00 TL
  7 - 12 Yaş 13.499,00 TL

Karadeniz’in En Güzel Yaylaları, Yeşilin En Güzel Tonu MARCATOUR’da

UÇAKLI KARADENİZ

YAYLALAR VE BATUM TURU

4 GECE BÖLGENİN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA

Direkt Uçuş Konforu:

İZMİR – SAMSUN (Sabah Uçağı) | SAMSUN – İZMİR (Akşam Uçağı)

SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – ORDU – BOZTEPE

TRABZON – UZUNGÖL – FIRTINA DERESİ – ÇAMLIHEMŞİN – AVUSOR VE HUSER YAYLALARI

AYDER YAYLASI – ZİLKALE – PALOVİT – MEÇUNA ŞELALESİ – BATUM – BORÇKA – KARAGÖL SULTANMURAT YAYLASI

SÜMELA MANASTIRI – ATATÜRK KÖŞKÜ – AKÇAABAT

2 YAYLA KONAKLAMA ve 1 GECE BATUM'DA KONAKLAMA TOPLAM 4 GECE KONAKLAMA

BÖLGENİN LOKASYONU EN UYGUN OTELLERİNDE KONAKLAMA

EN İYİ YAYLALARINDA VE GEZME KEYFİ MARCA TOUR’DA...

5 Gün – 4 Gece (4 Gece Otel Konaklamalı)

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

İzmir Adnan Menderes Hava Limanı buluşma

Tur Hareket Tarihleri:

1.TUR: 26 Haziran – 30 Haziran (Bayram Turu) 2.TUR: 3-7 Temmuz 3.TUR: 10-14 Temmuz

4.TUR: 24-28 Temmuz 5.TUR: 31 Temmuz-4 Ağustos 6.TUR: 7-11 Ağustos

7.TUR: 14-18 Ağustos 8.TUR: 21-25 Ağustos 9.TUR: 4-8 Eylül

 • 1. Gün
  -

  1. Gün: İzmir – Samsun (Direkt Uçuş) – Bandırma Vapuru – Ordu – Boztepe – Trabzon: Sabah saat 04:00 da Adnan Menderes Havalimanında siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. SunExpress Havayolları ile İzmir-Samsun uçağımızın check-in işlemlerini yaptırdıktan sonra 06:00 da kalkacak uçağımız ile turumuza başlıyoruz. Tahmini olarak varış saatimiz olan 07:30 de Samsun’a ulaşıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek birbirinden eşsiz doğal güzellikleriyle bizleri büyüleyecek olan bir Karadeniz Masalı’na başlıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından (ekstra) İlk olarak Atamızın 19 Mayıs 1919 yılında kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun’da dünyada denge bakımından 2. Sırada yer alan Samsun’un simgesi ONUR ANITI / ATATÜRK Heykeli’ni ve Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru ’nu görüyoruz. Daha sonra Ordu’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehrin enfes manzarasının tadını çıkartacağımız Boztepe’ye ulaşıyoruz. Türkülerde de yer aldığı gibi “Boztepe’ye çıkmalı şu Ordu’ya bakmalı” diyoruz ve kadrajımıza muhteşem kareler ekliyoruz. Daha sonra Trabzon'a doğru gelerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Konaklama: Hamsiköy Butik Otel, Bahri Otel, Zitaş Zigana Otel, Yaylakent Otel vb.

  2. Gün: Uzungöl – Fırtına Deresi – Çamlıhemşin – Avusor ve Huser Yaylaları – Ayder Yaylası: Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyor ve Trabzon denince akla ilk gelen yer olan ve Karadeniz sahili ile Zigana Dağları arasında yer alan Uzungöl'e geliyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanımızda fotoğraf çekilebilir ve göl kenarında bulunan kafelerde çay ve kahve içebilirsiniz. Ayder Yaylası'na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Fırtına Deresi kenarında dilerseniz Zipline yapabilirsiniz. Daha sonra kendisi küçük ama namı büyük Çamlıhemşin'den minibüslerle dileyen misafirlerimizle yeşilin en iyi tonlarını göreceğiniz, bulutların üzerinde muhteşem vakit geçirebileceğiniz Kemerli Kaçkar Dağlarının eteğinde bulunan Avusor Yaylasına varır varmaz bir başka dünyadaymış gibi hissedeceksiniz. Yaylada geçireceğimiz serbest zamanın ardından yine minibüslerdeki yerimizi alıyoruz. Ayaklarımızın yerden kesileceği, bulutların üstünde olacağımız Huser Yaylasına doğru yolumuza devam ediyoruz. Buradan Ayder’e bağlı tüm yayları ve Kaçkar Dağlarını görüyoruz. Bulutların üstünde salıncak keyfimizin sonrasında dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Konaklama, akşam yemeği ve eğlence için yayla tesisimize yerleşiyoruz.

  Konaklama: Zafran Otel, Natura Otel vb.

  3. Gün: Zilkale – Palovit – Meçuna Şelalesi – Batum Turu – Batum Konaklama: Sabah otelimizde alacağımız muhteşem kahvaltımızla güne başlıyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz ile (ekstra) Çat Vadisi, Zilkale, Palovit Turumuzda bölgedeki en eski Taş Kemer Köprü olan Şenyuva Köprüsünde hatıra fotoğrafı çekildikten sonra adeta bir kartal yuvasını andıran eski tarihi ipek yolu güzergahının güvenliğini sağlayan Çat Vadisi'nde ağaçların arasında yükselen Zilkale'ye varıyoruz.  Ardından bölgedeki debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi'ne geldiğimiz de yukarıdan düşen su kütlelerinin görüntüsü ve yarattığı serinlik ile adeta büyüleceksiniz. Hopa Arhavi'ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Katılmak isteyen misafirlerimiz ile (ekstra) Çifte Köprü – Mençuna Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Osmanlı döneminden kalma Çifte Köprü'yü gördükten sonra doğa ile baş başa kısa bir yürüyüş sonrası 750 metre yükseklikten dökülen Mençuna Şelalesi'ni görüyoruz. Kısa bir fotoğraf molası sonrası otobüsümüzle buluşarak yolculuğumuza devam ediyoruz. Turlarımızı tamamladıktan sonra Gürcistan'a giriş yapmak üzere Sarp sınır kapısına gidiyoruz. Kimlik kontrolü işlemleri sonrasında Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti olan Batum'a varıyoruz. Batum gezi programında St.Andrew Heykeli, Gonio Kalesi, Eski Khoroki Köprüsü, Avrupa Meydanı'nda Medea Anıtı, Eski Postane Binası  ve Poseidon Meydanı'ndaki Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını ve Eski Batum Evlerini görerek devam ediyoruz. Piazza Kulesini, Aziz Nikolas Kilisesini ve Batum’daki tek cami olan Orta Cami’yi gördükten sonra sahil boyunca ilerliyoruz. Sahilde Batum Limanı, Ali ile Nino Heykeli, Alfabe Kulesi, Saat Kulesi, Ters Restoran dedikleri White Restoranı görüyoruz. Ekstra akşam yemeği sonrası otelimize yerleşiyoruz.

  Konaklama: Legend Business Hotel Batumi vb.

  *Batum'a kimliğiniz ile giriş yapabilmeniz için muhakkak yeni çipli kimlik kartınız olması gerekmektedir. Bebek, çocuk fark etmez kimlikte fotoğraf olması zorunludur.

  Önemli: Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için – Yeni Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlarında bulundurabilirler. Yeni nüfus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveynleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tasdikli muvafakat name gerekmektedir.  Anne Baba evli de olsa, boşanmışta olsa eğer sadece 1 ebeveyn varsa yine de diğerinden muvafakat gerekli olup, çocuğun yurt dışına çıkabilmesi ibaresi yer alması gerekmektedir.

  4. Gün: Borçka – Karagöl – Sultanmurat Yaylası – Atv Turu: Sabah kahvaltımızın ardından Sarp sınır kapısından Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Artvin'in ilçesi Borçka'ya hareket ediyoruz. Minibüslere binip Dünya'daki en hızlı akan nehirlerden biri olan Çoruh Nehri'ni görerek harika manzaralar eşliğinde Karadeniz'deki en güzel tabiat göllerden biri olan, ağaçların renklerinin göle yansıdığı doğa harikası Karagöl'e çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüş yapıp hatıra fotoğrafı çekildikten sonra muhteşem manzaralara tanıklık edeceğimiz bir yolculuk ile Rize'de yöreye has Rize Bezi (feretiko) mağazasına varıyoruz. Sunum sonrası dileyenler alışveriş imkanı bulabilirler. At çiftliği ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz kompleksin eğlence olanaklarından yararlanabilir, dileyen misafirlerimiz de çay ve kahve keyfi yapabilir. Serbest zaman sonrasında Sultan Murat Yaylası'nda bulunan tesisimize gelerek Karadeniz Müzikleri eşliğinde akşam yemeğimizi yiyip otelimizin düzenlediği eğlence de keyifli saatler geçiriyoruz.

  Konaklama: Ay Meydanı Butik Otel, Taşkın Otel vb.

  5. Gün: Sümela Manastırı – Atatürk Köşkü – Akçaabat – Samsun – İzmir (Direkt Uçuş): Sabah kahvaltı sonrası Karadeniz'in meşhur çayının tadına bakmak ve alışveriş yapmak üzere Çay Fabrikasına gidiyoruz. Serbest zaman sonrası Sürmene'ye geliyor ve meşhur Sürmene bıçak alışverişlerimizi ve hediyeliklerimizi alıyoruz. Yöresel Alışveriş molamızın sonrasında MS 4. yüzyılda inşa edilen ve hem Türkiye’nin hem de dünyanın en önemli inanç merkezleri arasında yer alan görkemli Sümela Manastırı'na geliyoruz. Rehberimizin anlatımları ile (açık ise içerisine giriyoruz, kapalı ise dışarıdan görüyoruz.) manastır gezimizi tamamlıyoruz. Kente tepeden bakan bir konumda, Soğuksu’da bulunan Atatürk Köşkü’nü gezeceğiz. Son yüzyılın en önemli eserlerinden olan bu köşk, 1890 senesinde zengin bir Rum olan Konstantin Kabayanidis tarafından inşa ettirilmiştir. Atatürk’ün hayatı boyunca üç kez ziyaret ettiği, Dersim isyanının bastırılması planını yaptığı ve son olarak vasiyetinin bir bölümünü yazdığı bu muhteşem yapı, çam ormanlarıyla kaplı çevresi ve muhteşem güzellikteki çiçeklerle süslü bahçesiyle de misafirlerinin ilgisini çekmektedir. Atatürk Köşkü gezimizin ardından Trabzon’a has el sanatlarından olan Kazaziye ve Gümüş Telkari Sanatı’nı tanımak üzere bir Gümüş Atölyesi’ne gidiyoruz. Burada Kazaziye ve Telkari hakkında bilgi alıp, alışverişimizi yaptıktan sonra, akşam yemeğimizi almak ve yorgunluk kahvelerimizi içmek üzere Akçaabat'a gidiyoruz. Meşhur Akçaabat köftesini yiyor ve kahvelerimizi içiyoruz. Akşam yemeği sonrasında İzmir'e dönüş yolculuğuna geçmek üzere Samsun Havaalanına gidiyoruz. 22:45'te kalkacak olan Samsun-İzmir direkt uçuşu ile İzmir'e varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizle bir daha ki Marca Tour organizasyonunda buluşmak dileği ile ayrılıyoruz.

  FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks Otobüslerimizle Ulaşım ve Çevre Gezileri
  • İzmir – Samsun – İzmir gidiş-dönüş Sun Express uçak bileti
  • Belirtilen Otellerde 4 Gece Konaklama
  • Otellerde alınan 4 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
  • Konaklama yapılacak yaylalara transferler
  • Batum Turu
  • Profesyonel Rehberlik Karadeniz’in Uzman Rehberleri
  • Mesleki Sorumluluk Sigortası (65 yaş üzeri ilave 40TL)
  • MARCA TOUR GÜVENCESİ VE KALİTESİ

  FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
  • Müze, Ören Yeri ve Teleferik Girişleri
  • Programda Ekstra Olarak Belirtilen Turlar
  • Zilkale, Palovit, Çat Vadisi Turu
  • Borçka Karagöl Turu
  • Mençuna & Çifte Köprü Turu
  • Avusor & Huser Yayla Turu
  • Her Türlü Otel Ekstraları
  • Batum’a gidecek misafirler için yurtdışı çıkış harcı 150TL
  • Yemekli Gürcü eğlencesi

   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir. Tur Hareket Detayları Kalkış Yerleri: İzmir Adnan Menderes Hava Limanı buluşma Tur Hareket Tarihleri: 04, 18 Mayıs • 08, 15, 22, 29 Haziran • 06, 13, 20, 27 Temmuz • 03, 10, 17, 24, 31 Ağustos • 07 Eylül
Tur Hareket Tarihleri:
05 Temmuz

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüslerimizle Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • İzmir – Samsun – İzmir gidiş-dönüş Sun Express uçak bileti
 • Belirtilen Otellerde 4 Gece Konaklama
 • Otellerde alınan 4 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği
 • Konaklama yapılacak yaylalara transferler
 • Batum Turu
 • Profesyonel Rehberlik Karadeniz’in Uzman Rehberleri
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası (65 yaş üzeri ilave 40TL)
 • MARCA TOUR GÜVENCESİ VE KALİTESİ

*Ekstra fiyatları oluşabilecek zamlardan ötürü değişiklik gösterebilir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri ve Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler
 • Müze, Ören Yeri ve Teleferik Girişleri
 • Programda Ekstra Olarak Belirtilen Turlar
 • Zilkale, Palovit, Çat Vadisi Turu
 • Borçka Karagöl Turu
 • Mençuna & Çifte Köprü Turu
 • Avusor & Huser Yayla Turu
 • Her Türlü Otel Ekstraları
 • Batum’a gidecek misafirler için yurtdışı çıkış harcı 150TL
 • Yemekli Gürcü eğlencesi

*Ekstra fiyatları oluşabilecek zamlardan ötürü değişiklik gösterebilir.

Ek Bilgiler

İptal Şartları

Vize Bilgileri

Yorumlar

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Benzer Turlar

Karadeniz Yaylalar ve Batum Özel Program
Karadeniz Yaylalar ve Batum Özel Program
 • Amasra, Safranbolu, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ünye, Trabzon, Rize, Arhavi, Ordu, Amasya 8 GÜN 7 GECE | OTELLER’DE SABAH KAHVALTI VE AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL 6 GECE BÖLGE’DE EN SEÇKİN OTELLER ve YAYLALAR DA KONAKLAMA
 • İzmir'den Otobüsle
 • En Yakın Tarih 04.10.2024
 • 8 Gece 7 Gün / 6 Gece Konaklamalı

Kişi Başı 13.999,00 TL

WhatsApp HEMEN ARA